Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի եւ ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 17-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Վենետիկի հանձնաժողովի ներկայացուցիչներ Պերե Վիլանովա Թրիասին, Պիեր Գարոնին եւ ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ ներկայացուցիչներ Ալեքսեյ Գրոմովին եւ Վասիլ Վաշչանկային:
Արփինե Հովհաննիսյանը ողջունել է հյուրերին՝ բարձր գնահատելով արդյունավետ համագործակցության շարունակականությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Հանրաքվեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով առաջարկվող կարգավորումները: Տիկին Հովհաննիսյանը նշել է, որ օրինագիծը դրվել է հանրային քննարկման եւ ներկայումս գտնվում է լրամշակման փուլում:
Հանդիպման ավարտին Արփինե Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել եվրոպացի գործընկերներին արդյունավետ փոխգործակցության համար:

On November 17, the RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan received the representatives from the Venice Commission of the Council of Europe Pere Vilanova Trias, Pierre Garrone and the representatives from the OSCE/ODIHR Alexey Gromov and Vasil Vashchanka.
Arpine Hovhannisyan welcomed the guests, highly assessing the continuity of the effective cooperation. During the meeting the regulations being proposed by the RA draft law on Referendum were discussed. Ms Hovhannisyan has noted that the bill has been put for public discussion, and it is in the phase of revision at present.
At the end of the meeting Arpine Hovhannisyan thanked her European colleagues for effective cooperation.