Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի եւ ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 17-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Վենետիկի հանձնաժողովի ներկայացուցիչներ Պերե Վիլանովա Թրիասին, Պիեր Գարոնին եւ ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ ներկայացուցիչներ Ալեքսեյ Գրոմովին եւ Վասիլ Վաշչանկային:
Արփինե Հովհաննիսյանը ողջունել է հյուրերին՝ բարձր գնահատելով արդյունավետ համագործակցության շարունակականությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Հանրաքվեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով առաջարկվող կարգավորումները: Տիկին Հովհաննիսյանը նշել է, որ օրինագիծը դրվել է հանրային քննարկման եւ ներկայումս գտնվում է լրամշակման փուլում:
Հանդիպման ավարտին Արփինե Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել եվրոպացի գործընկերներին արդյունավետ փոխգործակցության համար:

А.Ованнисян приняла представителей Венецианской комиссии СЕ и БДИПЧ/ОБСЕ
17 ноября вице-спикер НС А.Ованнисян приняла представителей Венецианской комиссии СЕ Пере Виланову Триас, Пьера Гарона и представителей БДИПЧ/ОБСЕ А.Громова и В.Вашчанку.
А.Ованнисян, приветствуя гостей, высоко оценила постоянное плодотворное сотрудничество.   В ходе встречи обсуждены предложения по проекту закона РА “О референдуме”. Вице-спикер НС отметила, что законопроект выложен на общественное обсуждение и ныне находится в стадии доработки.
В завершение встречи г-жа Ованнисян  поблагодарила европейских партнеров   за эффективное взаимодействие.